آب و فاضلاب استان اصفهان

معرفی پروژه :

شركت آب و فاضلاب يكي از دستگاه هاي خدمت رسان فعال در شهر اصفهان مي-باشد. با توجه به رشد روز افزون جمعیت و گسترش شهرها و بالا رفتن سطح توقعات مردم در جهت برآورده کردن نیازهایشان به بهترین کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن، استفاده از تکنولوژی های مدرن و قابل اجرای دنیا امری مهم می باشد. 

 

درپروژه اتوماسیون و تله متری آب و فاضلاب شهرضا هدف جمع آوری اطلاعات از کلیه چاههای تامین کننده آب شرب شهرستان شهرضا و ارسال برای مرکز کنترل می باشد. مانیتورینگ مراحل پمپاژ آب برای مصارف شهری از دیگر مزایای اجرای این طرح بود.

آب و فاضلاب استان اصفهان

در این طرح از PLC های سری 300 زیمنس استفاده شده است که توسط آن کلیه اطلاعات هر چاه جمع آوری و از طریق شبکه اترنت متصل به تجهیزات مخابراتی، برای مرکز کنترل ارسال می گردد.

مهمترین مزیت اجرای این طرح جلوگیری از هدر رفت آب می باشدوضمن اینکه به دلیل در دسترس نبودن و دور بودن مسافت چاهها از یکدیگر و صعب العبور بودن مسیرها، بهره برداری از چاهها توسط اپراتور ، مخصوصا در فصل زمستان به سختی انجام می گرفت که پس از اجرای این پروژه ، کلیه کنترل ها از طریق مرکز کنترل واقع در شهرستان شهرضا امکان پذیر شد.